خانه / اخبار و اطلاعیه / رئیس سازمان جنگلها؛ هفت هزار گونه گیاه دارویی و صنعتی داریم
رئیس سازمان جنگلها؛ هفت هزار گونه گیاه دارویی و صنعتی داریم

رئیس سازمان جنگلها؛ هفت هزار گونه گیاه دارویی و صنعتی داریم

رئیس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور با اعلام اینکه هفت هزار گونه گیاه دارویی و صنعتی داریم ، گفت : مصرف چوب در کشور سالانه پنج و نیم میلیون مترمکعب است که سه و نیم میلیون مترمکعب وارد می شود.

 خداکرم جلالی در جمع خبرنگاران گفت: در کشور هشت هزار گونه گیاهی وجود دارد که هفت هزار گونه آن دارویی و صنعتی است.
وی افزود: طرح ملی توسعه گیاهان دارویی در حال اجراست که  اشتغالزایی خوبی دارد و هم از تخریب محیط طبیعی جلوگیری می شود.

جلالی به برنامه های هفته منابع طبیعی و آبخیزداری اشاره کرد و گفت: پانزدهم اسفند روز درختکاری ، روز دوم – سنت الهی و سیره معصومین (ع) ، روز سوم – بسیج سازندگی ، طبیعت گردی و همیاران طبیعت است و روز چهارم – جوامع محلی ، سازمانهای مردم نهاد ، تشکلهای مردمی ، روز پنجم – آموزش و پژوهش و تحقیقات روز ششم – رسانه و ارتقای فرهنگی و روز هفتم نیز قانون و حفاظت پایدار نامگذاری شده  است.

جلالی گفت: ۱۲ میلیون هکتار جنگل داریم که دو میلیون هکتار در شمال کشور است و بهره برداری از یک میلیون هکتار درختان آفت زده ، آسیب دیده و خشک شده در حال انجام است.

رئیس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور در باره برخی تصرفهای غیر قانونی گفت: جلوگیری از تصرف منابع طبیعی به شدت پیگیری می شود.

جلالی همچنین گفت: سالانه به طور میانگین ۱۵۰ هزار هکتار از جنگل های کشور دچار آتش سوزی می شود.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا