خانه / اخبار و اطلاعیه / وجود ۱۰۰هزار هکتار جنگل طبیعی در استان زنجان
وجود ۱۰۰هزار هکتار جنگل طبیعی در استان زنجان

وجود ۱۰۰هزار هکتار جنگل طبیعی در استان زنجان

استان زنجان با داشتن یک میلیون و۱۳۷ هزارو ۶۰ هکتار مراتع و حدود ۱۰۰ هزار هکتار جنگل طبیعی، ۵۶ درصد سطح استان را در برگرفته است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران زنجان ؛مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، با بیان اینکه اقشار مختلف مردم  باید منابع طبیعی را بشناسند و به وظایف خود در قبال آن عمل کنند، گفت: استان زنجان با داشتن یک میلیون و۱۳۷ هزارو  ۶۰  هکتار مراتع و حدود ۱۰۰ هزار هکتار جنگل طبیعی، ۵۶ درصد سطح استان را در برگرفته است.
2078472_746

اسکندری افزود :از مراتع استان ۳۸۷ هزار هکتار ییلاقی، ۳۰ هزار هکتار قشلاقی ۷۲ هزار هکتار میان بند می باشد.

وی ادامه داد: از نظر وضعیت پوشش نیز ۲۴۰ هزار هکتار از مراتع خوب، بیش از ۴۲۵ هزار هکتار متوسط و بیش از ۴۱۷ هزار هکتار نیز جزء مراتع ضعیف استان می باشد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان جایگزینی سوخت فسیلی به جای سوخت هیزمی با هدف کاهش وابستگی به جنگلها، کنترل و اطفاء حریق، افزایش مراقبت و مدیریت چرایی را از مهمترین برنامه های حفاظتی در حال اجرا  عنوان کرد.

اسکندری تهدیدات موجود برای تخریب اراضی ملی توجه به بحث فرهنگ سازی و حمایت های ائمه جمعه در بحث فرهنگ سازی را باید  مورد توجه قرار داد.

 وی یکی از برنامه های اساسی دولت تدبیر و امید در حوزه جنگلها و مراتع را استفاده از مشارکت مردم در حفاظت و بهره برداری اصولی از منابع طبیعی و توسعه فضای کشور عنوان کرد .

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا