خانه / اخبار و اطلاعیه / نقش حیاتی جنگلها در تولید اکسیژن
نقش حیاتی جنگلها در تولید اکسیژن

نقش حیاتی جنگلها در تولید اکسیژن

هرهکتار جنگل حدود ۲ و نیم تن اکسیژن تولید و ۷ تن گرد و غبار را در خودش فرو نشست می‌کند.

2083126_261

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس با بیان ارزش‌های تفریحی و تفرجی جنگل‌ها، افزود: جنگل‌ها در جلوگیری از جاری شدن سیلاب‌ها، تولید آب و خاکسازی نیز نقش حیاتی دارند.

ابراهیمی کارنامی نقش درخت را در تلطیف هوا و تولید اکسیژن بسیار حیاتی دانست و افزود: هر هکتار جنگل حدود ۲ و نیم تن اکسیژن تولید و ۷ تن گرد و غبار را در خودش فرو نشست می‌کند.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی ادامه داد: ما نباید در راه توسعه اقتصادی درختان کهنسال‌ را قطع کنیم چرا که تاثیرات این درخت‌ها در محیط زیست و ایجاد هوای سالم با نهال‌های تازه کاشته شده قابل مقایسه نیست.

وی روز درختکاری را به عنوان روز نهادینه شدن فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی و کاشت درخت در بین احاد جامعه دانست و گفت: همه مردم در هر سطوح اجتماعی چه تصمیم‌گیر، چه تصمیم ساز و چه دانش‌آموز باید یک نیروی جنگل‌بان باشند

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا