خانه / گل -گیاهشناسی / روش تکامل “گیاهان” برای مقابله با سرما
روش تکامل “گیاهان” برای مقابله با سرما

روش تکامل “گیاهان” برای مقابله با سرما

زیست‌شناسان با بررسی چندین ساله بر روی گیاهان موفق به کشف راز روش‌های تکامل گیاهان و مقابلهٔ آن‌ها با سرما شدند.

1874529_512
زیست‌شناسان موسسهٔ ملی سنتز ریاضی و زیستی در دانشگاه تلنس با بررسی بسیاری از گونه‌های گیاهی گلدار که در گذشته فقط در مناطق استوانه‌ای یافت می‌شدند دریافتند این گیاهان با تطبیق رفتاری خود در مناطق سردسیر توانسته‌اند خود را با سرما سازگار کنند.
به گفته زیست‌شناسان گیاهان برخلاف جانوران که می‌توانند از سرما فرار کنند توانایی فرار نداشته بلکه باید به گونه‌ای خود را با محیط وفق دهند.
زیست‌شناسان سه روش گیاهان برای مقابله با سرما را به طریق آنالیز رفتاری آن‌ها در طی ۵ هفته بدست آورده که آن‌ها را در دو گروه تقسیم کردند.
گروه اول شامل صنوبر گیاهان هم خانوادهٔ آن‌ها بوده که با ارسال آب قبل از یخ زدن به نواحی که شانس زنده ماندن بیشتر است خود را حفظ کرده‌اند.
گروه دوم شامل بلوط و گیاهان هم خانواده بوده که با حفظ خطی باریک برای انتقال آب در تمام طول فصل سرما از یخ زدگی خود را در امان نگه داشته‌اند.
روش‌های فوق که دستاوردی بزرگ در این زمینه است با تحقیقات چندین ساله به‌دست آمده و راز چگونگی تحمل شرایط سرد را برای گیاهان گرم‌سیری و انطباق با محیط‌های سرد نشان می‌دهد.

 

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا