خانه / گل -گیاهشناسی / نحوه ی تولید گل رز آبی با استفاده از علم Biotechnology
نحوه ی تولید گل رز آبی با استفاده از علم Biotechnology

نحوه ی تولید گل رز آبی با استفاده از علم Biotechnology

ماده ی hydroxylated antocyanin پرین ۵- پرین۳ که از مشتقات Delphinidin میباشد ماده اصلی برای تولید رنگ آبی است که از طریق شکسته شدن آنزیمی تولید رنگ آبی میکند ،آنزیمی که باعث شکسته شدن این ماده و تولید رنگ آبی میکند Flavonal 3p-5p Hydroxylase نام دارد در گیاهی که گلهای آبی تولید نمیکند یا رنگدانه ی Delphinidin یا آنزیم .F. 3p-5p H وجود ندارد.
حال چنانچه بتوان ژن تولید کننده ی این آنزیم رابه گیاهی که ژن تولید کننده ی این آنزیم ندارد انتقال دهیم میتوان شاهد گل هایی با رنگ آبی در این گیاه بود ژن Ka1 که در گل اطلسی و استکانی وجود دارد تولید کننده ی آنزیم F 3p 5p H میباشد که با انتقال این ژن به گلهایی مثل رز و مریم که گلهای آبی ندارند در آنها گل آبی تولید کنیم در این راستا می بایست Ph سلول نیز بالا برود دو ژن که باعث افزایش Ph سلول می گردند به نامهای Ph1 و Ph2 بوده که این دو ژن نیزمی توان از گل اطلسی و استکانی استخراج کرد.

1_rose-150x150

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

۴ نظر

  1. سلام.اخه گل رزابی به چه دردی میخوره؟هرچیزی طبیعیش خوبه.اگه خیلی زرنگن یه فکری به حال دریاچه ارومیه بکنن بخداداره ازبین میره.

    • سلام.هرکسی یه تخصصی داره.مهندسان ژنتیک گیاهی وبیوتکنولوژی کارشون تولید همچین گل هایی .طبیعیشم قشنگی خودش داره. دریاچه ارومیه به دلایل عجیبی توجهی بهش نمیشه .فقط تو آینده دردرش میمونه برای استان ما واستان های همسایه

  2. متاسفانه مسئولامون مسئول نیستن.هرکی به فکرخودشه.اون یه ذره اب هم بذارخشک بشه فدای سر شون.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا