خانه / جنگلداری -درخت شناسی / بیماری های برگ درختان
بیماری های برگ درختان

بیماری های برگ درختان

این عکس بیماری برگ های درختان رو به صورت تصویری معرفی می کند


۱) شتـه  ۲) کپـک خاکستری ۳) کنه عنکبـوت قرمز ۴) افتادن بـرگ ۵) زنـگ
۶) زردی برگ ها ۷) شپشک مومی ۹) سفیـدک گردی ۱۰) لکه ۱۱) سفیدبالک

.:: منبــع ::.

.:: سفیدبالک ::.

سفیدبالک حشراتی در خانواده سفیدبالکان (Aleyrodidae) هستند. بیش از ۱۵۵۰ گونه از این خانواده توصیف شده‌است.
سفیدبالک‌ها از آفات مهم و پلی‌فاژ برای طیف وسیعی از محصولات کشاورزی مهم در بسیاری از نقاط جهان به ویژه در مناطق گرمسیری می‌باشد. سفیدبالک‌ها در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری و به ویژه در شرایط گلخانه‌ای بر روی گیاهان زینتی و محصولات گلخانه‌ای در جمعیت‌های خیلی بالا دیده می‌شوند.

.:: شته ها ::.

شَته‌ها حشراتی هستند از راستهٔ نیم‌بالان.
بعضی از این حشرات ساقه گیاهان را سوراخ و از شیرهٔ آنها تغذیه می‌کنند وبه ندرت عمر آنها از یک روز تا روز دیگر ادامه پیدا می‌کند.
از انواع شته می‌توان به شته گردو، شته پشت‌شناکن معمولی و شته آبی اشاره کرد.

.:: لکه سیاه ::.

نمایی از لکه‌ی قارچی بر روی قند افرا (Acer saccharum)  توجه داشته باشید که این لکه ها ی سیاه به صورت موجی بوده یا تو رفته و در سطح برگ به صورت قیر اندود دیده می شوند.

.:: کپک خاکستری ::.

یک بیماری بسیار رایج است که به وسیله قارچ ( Botrytis cinerea ) بوجود می آید. که بیماری کپک خاکستری را عامل می شود. که بسیاری از گیاهان را آلوده می کند. و این بیماری بیشتر در مکان هایی رشد می کند که شیشه ای بوده و مرطوب باشد. این بیماری همچنین در میوه هایی که نرم هستند مانند انگور فرنگی ، توت فرنگی و انگور رایج است.

کَپَک خاکِستَری نوعی قارچ بیماری‌زا است که بر بسیاری از گونه‌های گیاهی عمل می‌کند، گرچه معروف‌ترین میزبان آن تاک‌های انگور هستند.
قارچ عامل این بیماری در گیاه پوشش خاکستری سست و شکننده‌ای به وجود می‌آورد. برای مبارزه با این بیماری، استفاده از قارچ‌کش‌های مسی توصیه می‌گردد..:: سفیدک پودری ::.
سفیدک پودری (به انگلیسی: Powdery mildew)‏ یکی از انواع بیماری‌های درختان است. این نوع بیماری در اثر یک نوع قارچ ایجاد می‌شود. بیماری از یک نقطه آغاز شده و بتدریج به تمام گیاه سرایت کرده و گسترش می‌یابد. شکل ظاهری برگ در بیماری سفیدک پودری، سفید رنگ شده و حالتی مشابه پاشیده شدن آرد بر روی برگ بوجود می‌آید و تشخیص آن نسبتاً آسان است. سفیدک پودری بخصوص به موی انگور و گندم و همچنین سبزیجات آسیب می‌رساند.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا