خانه / مختلف / قدم هایی کوتاه در راه آفت کش های ارگانیک
قدم هایی کوتاه در راه آفت کش های ارگانیک

قدم هایی کوتاه در راه آفت کش های ارگانیک

مدتی قبل مجله ی wall مطلبی با عنوان ” محصولات خاموش ” در مورد حشرات مخرب ( پشه ی سفید ) کالیفرنیا نوشت و در آن کتاب راشل کارسون ” بهار خاموش ” را که به عنوان یک اصل و قانون غیر قابل نقض توسط طبیعت گرایان پنداشته میشود را به سخره گرفت و سخن از محصولی جدید را که هنوز به بازار عرضه نشده به میان اورد . به عقیده ی این مجله محصول جدید ضمن نابودی whiteflies ( حشرات مخرب ) در حفظ و نگهداری داشته ها نیز موثر خواهد بود .

80675572-4144401

ولی حتی این نیز به موقع کارساز نخواهد بود اگرچه حشرات مخرب به اندازه ی ویروس ایدز خطرناک نیستند . آنچه مهم است این است که مردم خواستار حذف مواد شیمیایی از محصولات کشاورزی هستند و بر همین اساس است که dupont تصمیم به سرمایه گذاریه بالغ بر ۳٫۷۵ میلیون دلار بر روی محصولات ژنتیکی شرکت crop genetics که دارای محصول ” ضد آفت ذاتی یا اصلی ” (دستکاری شده با ژنتیک) گرفته است . این شرکت که فروشی بالغ بر ۵ درصد از کل بازار جهانی حشره کش ها را داراست بر این باور است که ضد افت ذاتی/ژنتیکی نسبت به آفت کش های دیگر از پتانسیل بالاتری برخوردار است .

مرحله ی اول پردازش این محصول ، با نام  alcatraz ، شامل آفت کش های ضد کرم چغندر و بیدهاست . در این مرحله حجم انبوهی از کرم های بالغ رو تهیه میکنند به شرط اینکه این کرم ها عاری از هرگونه بیماری باشند . بعد این کرم ها رو با ویروس حشره ی خاصی به نام antographa california تلقیح میکنند ویروسی که کرم کلم و کرم چغندر و بید را میکشد .  

2

مرحله ی دوم با نام cascade  هست که در ان تمامی اشکال برطرف میشود و هدف غایی ایجاد محصولی قابل فروش و قابل دسترسی در کلیه ی نقاط جهان هست . در این مرحله تمامی حشرات کشته و یا تخریب میشن و ویروس خالص جداسازی میشه و جمع اوری میشه برای تهیه ی حشره کش .

index

با تعداد تحقیقات در حال افزایش به نظر میرسد که تولید افت کش هایی که دستکاری ژنتیکی شده با کیفیت و اثرگذاری بیشتر و سریع تر امری ضروری برای کاربرد تبلیغاتی ست .

 

منبع: http://urmiabreeder.ir/

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا