میوه

میوه

 * میوه در واقع تخمدان رسیده ی گل است. 
         * میوه ها موجب حفاظت از دانه می شوند.
         * میوه ها در چرخه ی زندگی جنسی ساختارهای جانبی به شمار می روند و تنها در گیاهان گلدار مشاهده می شوند.

واژه ی میوه در کاربرد روزمره اغلب به ساختارهای آبدار و خوراکی مانند سیب ، گیلاس یا انگور اطلاق میشود . ساختارهایی مانند انواع لوبیا ، بادمجان و خیار را اغلب سبزی می نامند و معمولا به حبه های ذرت ، گندم و سایر غلات میوه اطلاق نمیشود . با این حال از نظر گیاهشناسی همه ی اینها میوه اند . 

۳ نوع مختلف میوه وجود دارد که بر اساس تعداد تخمدان ها و گلهایی که در تولید آنها مشارکت داشته اند ، طبقه بندی می شوند :
الف – میوه های ساده یا یکپارچه : که تنها از یک تخمدان به وجود آمده اند.
ب   – میوه های چند تایی : از تعدادی تخمدان که متعلق به یک گل و روی یک نهنج باشند ، به وجود آمده اند.
ج   – میوه های فراهم : از تعدادی تخمدان که روی گلهای متعددی که کم و بیش در یک توده با هم رشد کرده اند ، به وجود آمده اند.

 

 میوه های ساده یا یک پارچه :

میوه‌های یکپارچه می‌توانند خشک یا گوشتدار بوده و حاصل رشد یک تخمدان ساده یا مرکب ولی با یک مادگی باشند. میوه‌های خشک ممکن است شکوفا (دارای دهانه برای بیرون فرستادن دانه‌ها) و یا ناشکوفا (فاقد دهانه برای خارج کرده دانه‌ها) باشند.

میوه‌هایی که در آنها بخشی یا تمام پیرابر (دیواره میوه) هنگام بلوغ گوشتداراست را میوه‌های گوشتدار یکپارچه می‌نامند.

انواع میوه‌های یکپارچه گوشتدار عبارت‌اند از :

توت ، گوجه فرنگی ، آلو، گیلاس ، هلو ، زیتون ، موز ، سیب و گلابی و …

tomatoes2-300x200

 

 

میوه های فراهم :

 

میوه فراهم از یک گل با تعداد زیادی مادگی بوجود می‌آید. نمونه آن تمشک است که میوه‌های یکپارچه اش را شفتک می‌نامند چون هر کدام از آنها شبیه یک شفت کوچکی است که به نهنج متصل می‌باشد. در برخی از میوه‌های خاردار (از قبیل سیاه سته) نهنج باریک و دراز بوده و بخشی از میوه رسیده‌ است و سیاه سته را به میوه‌ای ثانوی – فراهمی تبدیل می‌کند. توت فرنگی هم میوه‌ای ثانوی – فراهمی محسوب می‌شود که تنها درآن، دانه‌ها درون تخمهای برهنه‌ای (یک تخمه) قرار دارند. در تمامی این نمونه‌ها، میوه از یک گل مجزا با تعداد زیادی مادگی بوجود می‌آیند.

862511191112165902488416424011223523510364-300x224

میوه های چند تایی :

میوه چند بخشی به میوه‌ای گفته می‌شود که از یک خوشه گل به وجود آمده باشد (به نام گل آذین). هر گل یک میوه تولید می‌کند اما آنها بصورت یک مجموعه بالغ می‌شوند. مانند آناناس، انجیر خوراکی، توت ، پرتقال و درخت نان.

مراحل گل آوری و رشد میوه در noni ( توت هندی ) را می‌توانید بر روی شاخه‌ای مجزا مشاهده کنید. ابتدا شکوفایی گلهای سفید به نام سنبله بوجود می‌آید. بعد از باروری، هر گل به یک شفت تبدیل می‌گردد و هنگامی که شفتها رشد کردند بصورت یک میوه گوشتدار چند بخشی به نام میوه‌ پیوسته در هم ادغام می‌شوند.

citr_10-300x257

DSCN6471-300x224

 

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا